logo wonderFULL bikes zavřít nabídku
Podívej se i na naše další weby

SB160

Cena rámu
129 900 Kč s DPH
Cena buildu
od 173 900 Kč s DPH
mám zájem
Zdvih zadní stavby
160
Vidlice
170
Kola
29
Hlavový úhel
64
SB160
SB160
SB160

Proč SB160

UDRŽUJE OSVĚDČENÝ ZÁVODNÍ YETI ÉTOS, KTERÝ ŘÍKÁ, ŽE NIC BY NEMĚLO JEZDCE ZDRŽOVAT OD ČISTÉ RADOSTI Z NESPOUTANÉ RYCHLOSTI. MODEL SB160 JE POSTAVEN NA JEDNÉ Z NEJÚSPĚŠNĚJŠÍCH ZÁVODNÍCH PLATFOREM V HISTORII EWS. SB160 JE ČISTĚ ZÁVODNÍ STROJ. VYLADĚNÝ TAK, ABYS BYL NEJRYCHLEJŠÍ.
TOVÁRNÍ TÝM YETI/FOX VYHRÁL 51x  STAGE na EWS, 12 ZÁVODŮ EWS A 1 CELKOVÉ VÍTĚZSTVÍ V SERIÁLU EWS NA MODELU SB150.
MODEL SB160 NAVAZUJE NA TENTO ODKAZ. VYLEPŠENÝ A JEŠTĚ RYCHLEJŠÍ.
KLIDNĚJŠÍ  PŘI VYŠŠÍ RYCHLOSTI
Náš tovární tým chtěl mít ještě větší jistotu ve vysoké rychlosti. Abychom toho dosáhli, zdokonalili jsme geometrii a trochu kolo prodloužili, vyváženým těžištěm kola a pro každou velikost specifickou délkou zadní stavby jsme dosáhli dosud nejlepší geometrie pro závodění a agresivní jízdu. 
zobrazit další fotky
rám SB160

Legendární
Switch-infinity
dostal vylepšení

Switch Infinity
Yeti používá u svých celoodpružených kol unikátní patentovaný systém switch infinity, který umožňuje hlavnímu čepu pohyb v rozsahu cca 10mm nahoru a dolů v průběhu zdvihu.

Díky tomu dochází k přizpůsobení anti-squatové křivky (anti-squat: schopnost odpružení odolávat stlačení při šlapání) a zároveň to umožňuje nezávislé vyladění poměru pákového efektu. Toho jiné systémy bez switch infinity nemohou fyzicky dosáhnout.

Na začátku zdvihu je anti-squat velmi vysoký, což umožňuje velmi efektivní přenos sílypři šlapání. hlouběji ve zdvihu se pak anti-squat rychle snižuje pro podporu ve středním pásmu a nekonečný pocit délky zdvihu, kdy necítíte tvrdé dorazy.
Switch Infinity byl vyvíjen ve spolupráci s fox. Jedná se o jednoduchý, lehký a odolný systém, který byl navržen pro provoz v těch nejnáročnějších podmínkách. Údržba switch infinity je velmi snadná. K zakoupenému kolu od nás dostaneš vazelínu switch infinity s aplikátorem. Switch infinity pak stačí přes maznice několikrát za sezónu namazat a máš zajištěn bezproblémový provoz. Přesný postup údržby najdeš v uživatelských manuálech jednotlivých modelů.

Další featury

New school GEO

Nová geometrie rámů, která je opět nejlepší v kategorii s důrazem na vyváženější jízdu. Inženýři a designéři společnosti Yeti prozkoumali každý milimetr rámu, aby díky jemným vylepšením, přinesli další skok vpřed v tom, jak dobře může horské kolo jezdit. U nových modelů má každá velikost svou vlastní délku zadní stavby tak, aby se chovalo ve všech velikostech stejně vyváženě. Kola Yeti jezdí ještě lépe než dříve.
New school GEO
Nové uložení ložisek

Nové uložení ložisek

Nový design zadního odpružení používá výhradně standardní zapouzdřená ložiska, která jsou nově nalisována ve vahadlech, nikoliv v rámu. Díky tomu se dosáhlo lepší životnosti ložisek a celkově tužšího rámu.

Vedení bovdenů

Bovdeny jsou vždy při vstupu i výstupu z rámu zajištěny proti pohybu. Takhle tiché Yeti ještě nikdy nebyly.
Vedení bovdenů
Šroubovací BSA středové složení

Šroubovací BSA středové složení

Do karbonu zakomponovaná, nikoliv vlepená vložka středového složení zaručuje odolnost, bezproblémový provoz a v případě nutnosti také jednoduchý servis.

Patka SRAM UDH

Univerzální patka, která je dostupná po celém světe. Už nikdy nebudete mít zkažený bike trip díky tomu, že nemůžete sehnat náhradní patku.
Patka SRAM UDH

Geometrie

Kola Yeti vždy posouvala hranice a určovala proud, kterým se později inspirovali ostatní výrobci kol. Proto je geometrie kol vždy na hraně v daném segmentu kol. Inženýři Yeti se při vývoji vždy zaměřují na efektivitu a rychlost, proto tě kolo nikdy nebude brzdit při tvých výkonech.
stáhnout pdf

Doporučené velikosti

Specifikace

Fox Factory 38 & Fox Float X2
Fox Transfer teleskopická sedlovka
DT Swiss EX kola
4 pístkové brzdy
ODI Elite Pro grips
220mm přední a 200mm zadní brzdový kotouč
Maxxis Assegai 2.5 & Minion DHR 2.4 EXO+
DH testován a užíván YETI /FOX Factory týmem

Tovární kity YETI

Každý rám je dostupný ve dvou třídách provedení TURQ a C. Odlišnost je ve způsobu konstrukce karbonových vláken v rámu. Třída C vznikla za účelem nabízet rámy za lepší cenu při zachování vynikajících pevnostních a kvalitativních parametrů.
stáhnout pdf

Barevné varianty

cobalt
cobalt
radium
radium
turq
turq

Doživotní záruka

Od modelového roku 2019 mají všechny rámy YETI doživotní záruku
více o záruce

Návody

Návody ke Tvému kolu YETI najdeš na dedikované stránce
návody
Tak to je

SB160

Cena rámu
129 900 Kč s DPH
Cena buildu
od 173 900 Kč s DPH
mám zájem
SB160
SB160
SB160