logo wonderFULL bikes zavřít nabídku
Podívej se i na naše další weby

SB140

Cena rámu
119 900 Kč s DPH
Cena buildu
od 169 900 Kč s DPH
mám zájem
Zdvih zadní stavby
140
Vidlice
150, 160 LR
Kola
29
Hlavový úhel
65,4
SB140
SB140
SB140
SB140

Proč SB140

Ultimátní horské kolo.
Protože ti nejde o obsolutní rychlost, nehoníš vteřiny na trati, ale chceš se zatraceně dobře bavit. 
Standardní modely nabízí 150mm vidlici, lehčí kola a rychlejší pláště. Lunch ride modely nabízí + 10 mm zdvihu na vidlici, položenější hlavový úhel a další změny ve specifikaci komponentů tak, aby bylo kolo připraveno do náročnějšího terénu. 

Trail bike je pojem, který určuje hodně široký spektrum použití kola. SB140 byl vyvinutý tak aby předčil očekávání běžného trail- biku a jde daleko za jeho hranice. Není problém s ním zvládnout težké enduro závody, stejně jako celodenní epické vyjížďky s tisíci nastoupanými metry.
Základy specifikace
  • Lunch Ride (LR) specifikace s vidlicí 160mm Fox Factory 36, tlumičem Fox Float X, plášti Maxxis DHF 2.5 & DHR II 2.4 EXO+  a se silnějšími brzdami 
  • Fox Transfer teleskopická sedlovka
  • DT Swiss XM kola 
  • 4 pístkové brzdy
  • 200 přední and 180 zadní kotouč
zobrazit další fotky
rám SB140

Legendární
Switch-infinity
dostal vylepšení

Switch Infinity
Yeti používá u svých celoodpružených kol unikátní patentovaný systém switch infinity, který umožňuje hlavnímu čepu pohyb v rozsahu cca 10mm nahoru a dolů v průběhu zdvihu.

Díky tomu dochází k přizpůsobení anti-squatové křivky (anti-squat: schopnost odpružení odolávat stlačení při šlapání) a zároveň to umožňuje nezávislé vyladění poměru pákového efektu. Toho jiné systémy bez switch infinity nemohou fyzicky dosáhnout.

Na začátku zdvihu je anti-squat velmi vysoký, což umožňuje velmi efektivní přenos sílypři šlapání. hlouběji ve zdvihu se pak anti-squat rychle snižuje pro podporu ve středním pásmu a nekonečný pocit délky zdvihu, kdy necítíte tvrdé dorazy.
Switch Infinity byl vyvíjen ve spolupráci s fox. Jedná se o jednoduchý, lehký a odolný systém, který byl navržen pro provoz v těch nejnáročnějších podmínkách. Údržba switch infinity je velmi snadná. K zakoupenému kolu od nás dostaneš vazelínu switch infinity s aplikátorem. Switch infinity pak stačí přes maznice několikrát za sezónu namazat a máš zajištěn bezproblémový provoz. Přesný postup údržby najdeš v uživatelských manuálech jednotlivých modelů.

Další featury

New school GEO

Nová geometrie rámů, která je opět nejlepší v kategorii s důrazem na vyváženější jízdu. Inženýři a designéři společnosti Yeti prozkoumali každý milimetr rámu, aby díky jemným vylepšením, přinesli další skok vpřed v tom, jak dobře může horské kolo jezdit. U nových modelů má každá velikost svou vlastní délku zadní stavby tak, aby se chovalo ve všech velikostech stejně vyváženě. Kola Yeti jezdí ještě lépe než dříve.
New school GEO
Nové uložení ložisek

Nové uložení ložisek

Nový design zadního odpružení používá výhradně standardní zapouzdřená ložiska, která jsou nově nalisována ve vahadlech, nikoliv v rámu. Díky tomu se dosáhlo lepší životnosti ložisek a celkově tužšího rámu.

Vedení bovdenů

Nové vedení bovdenů zaručuje ničím nerušenou jízdu. Bovdeny jsou vždy při vstupu i výstupu z rámu zajištěny proti pohybu. Takhle tiché Yeti ještě nikdy nebyly.
Vedení bovdenů
Šroubovací BSA středové složení

Šroubovací BSA středové složení

Do karbonu zakomponovaná, nikoliv vlepená vložka středového složení zaručuje odolnost, bezproblémový provoz a v případě nutnosti také jednoduchý servis.

Patka SRAM UDH

Univerzální patka, která je dostupná po celém světe. Už nikdy nebudete mít zkažený bike trip díky tomu, že nemůžete sehnat náhradní patku.
Patka SRAM UDH

Geometrie

Kola Yeti vždy posouvala hranice a určovala proud, kterým se později inspirovali ostatní výrobci kol. Proto je geometrie kol vždy na hraně v daném segmentu kol. Inženýři Yeti se při vývoji vždy zaměřují na efektivitu a rychlost, proto tě kolo nikdy nebude brzdit při tvých výkonech.
stáhnout pdf

Doporučené velikosti

Specifikace

Tovární kity YETI

Každý rám je dostupný ve dvou třídách provedení TURQ a C. Odlišnost je ve způsobu konstrukce karbonových vláken v rámu. Třída C vznikla za účelem nabízet rámy za lepší cenu při zachování vynikajících pevnostních a kvalitativních parametrů.
stáhnout pdf

Barevné varianty

raw
raw
Sage
Sage
Sangria
Sangria
Turq
Turq

Doživotní záruka

Od modelového roku 2019 mají všechny rámy YETI doživotní záruku
více o záruce

Návody

Návody ke Tvému kolu YETI najdeš na dedikované stránce
návody
Tak to je

SB140

Cena rámu
119 900 Kč s DPH
Cena buildu
od 169 900 Kč s DPH
mám zájem
SB140
SB140
SB140
SB140